Bir günde bin asır nasıl yaşanır
     Sorarsan anlatır kırmızı güller
     Bir kalpte bin kahır nasıl yaşanır
     Sorarsan anlatır kırmızı güller
 
 
 
 
 
 
 

MERHABA MURAT DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN SEVGİLİ DOST
 

   

       Allahın selamı, rahmeti üzerine olsun ey göçmen kuşların sevgili habercisi. Ötelerden yorgun ve yaralı gönüllerimize sonu rabbimizin rızası olan mukaddes koşular bildiren, herkesin olduğu gibi çocukların da sevgilisi olan güllerin efendisi efendimizin s.a.s. ikliminden bizlere güzellikler sunan kutlu kardeş merhaba... Seninle dünya hayatında tanışmak nasip olmadı. Ruhumun hamlığı, kalbimin günahlardan kararması sebebiyle olsa gerek henüz bu saadet rüyada da bu fakire nasip olmadı. Ancak sevgili kardeşim, güzel göçünle ruhuna çiçekler derdiğin o güzel insan muhterem validen sevgili Perihan teyzemin gözlerinde, ufka dalgın bakışında, senin rabbimizin lütfuyla işaret ettiğin kutlu koşuda belki de pek çoğu "ebedi saadet yurdunda" komşun olan müstakbel göçmen kuşların dünyasına her girişindeki o sükunlu inleyişlerinde hep bir parça sen vardın. Sen belki bir anne yüreğinin çekebileceği ızdırabın en büyüğünün tam orta yerinde masum ve mahzun çehrenle duruyor, bu güzel insana ve pek çok "bakışı dünyayla sınırlı" pek çok biçareye rabbimin izni ve lütfuyla güzellikler sunarak tesellinin en güzelini ve en hikmetlisini gösteriyordun.
Sevgili aziz kardeşim; ben tevafuklar öncesinde muhterem validenizle tanışmadan önce, kendimce divanece; "acı ve rahmet" diye bir şey tutturmuş, bu yarım duayı bir nihayete erdiremeden öyle başıboş dolanıyordum. İşte bu divane halde dolanırken muhterem ailenizle tanıştım. Her biri acıyla ruhta incelmiş, nefsen küçüle küçüle rabbimin lütfüyle aşkların en büyüğü hak aşkının kapısında sonsuz teselli bulan bu güzel insanları tanıyınca anladım acı ve rahmet neymiş.

         Acı eğer insanın canından canın yitmesiyse, anladım ki rahmet, bu büyük imtihana isyan etmek yerine her şey, her şeyin sahibinin malikliğine bırakıp senin rabbimin lütfu olarak işaret ettiğin hizmetlerde canla başla koşmak imiş.

        Muhterem can kardeşim; senin vesilenle başta senin ailen olmak üzere tanış olduğum göçmen kuşlar ailesinin her bir ferdinden belki bin yılda alınmayacak dersleri bir saatte aldım. Teessürle ifade etmek isterim ki bu dersin layıkıyla bir talebesi olamadım. Hizmetkarı olmaya çalıştığım bu kutlu hizmete vallahi şöyle bir bakıp giden bir divane kadar dahi hizmetim olamadı. Kendi karanlığımda, basit telaşlarımda kaybolup durdum.
Güzel yüzlü, sonsuzluk çehreli kardeşim; muhterem validenden öğrendim ki 4 kasım senin doğum günün imiş. Seni manen bir şehit hükmünde kabul ettiğimizden ve cennet bahçesinde varlığını rüya yoluyla gören onlarca şehidin şahadetiyle ve bütün ahiret yurdu sakinlerinin sonsuz hayatına inanmamızdan dolayı biz seni her an yanımızda, yöremizde, işaret ettiğin hizmetlerdeki koşularda manen canımızda hissediyoruz. Bu yüzden can kardeşim istedim ki uzunca bir süredir sana seslenmek isteyişimi de bu vesileyle başlatayım.

 

        DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN EY NUR YÜZLÜ, NUR BAHTLI YİĞİT KARDEŞ.

      MUHTEREM VALİDEN, PEDERİN VE YÜREĞİNİN EZGİSİ HİÇ SUSMAYAN EZGİCİĞİN VE BÜTÜN GÖÇMEN KUŞLAR AİLESİ RIZA-İ İLAHİNİN ANAHTARI OLARAK GÖSTERDİĞİN KAPILARDALAR YİNE.

       SEN BU GAYRETLER VE KARDEŞLERİN YÜZÜ SUYU HÜRMETİNE SONSUZLUK KAPISINDA BU KOŞULARA ŞAHADET ET. ET Kİ EY NUR YOLCUSU, SENİN TERBİYE EDİCİN HZ. İBRAHİM VE EFENDİMİZ S.A.S BİZLERE ŞEFAATÇİ OLSUN."amin"

        Mektubuma son verirken manen o aziz hatıranı sevgiyle selamlar, senin ve diğer nur çocukların hizmetkarı ve bu ailenin bir mensubu olabilmeyi rabbimden niyaz ederim.

         Sevgilerimle can kardeşim Günahkar ve Aciz Ağabeyin Emrullah    04/10/2005 

Sen yoksan
Bahar gelmiş
Çiçekler açmış ne yazar
Sensiz
Her mevsim hazan
                                  Her gün sonbahar